In crisissituaties telt elke seconde. Tijdens deze intensieve en praktijkgerichte workshop leren hulpverleners hoe zij doelgericht en effectief handelen bij letsels door fysiek geweld, wapengeweld en explosies. Deze training is speciaal ontwikkeld voor hulpverleners die voorbereid willen zijn op complexe en risicovolle incidenten — van steek- en schotwonden tot blastletsels en blootstelling aan weerloos makend gas.

Tijdens deze workshop wordt het volgende behandeld:

  • Het herkennen en behandelen van letsels door fysiek geweld en wapengeweld, zoals steek- en schotwonden.
  • De eerste hulp bij weerloos makend gas.
  • Eerste hulp bij blastletsels en schade door explosies.
  • Prioriteren bij meerdere slachtoffers en beperkte middelen.
  • Effectief opschalen en samenwerken met professionele hulpdiensten.

Tijdens de workshop zullen scenario’s worden gespeeld door een LOTUS en zullen er diverse materialen als voorbeeld aanwezig zijn.

De workshop wordt gegeven in een geschikte locatie in Oosterbeek door EHBO BHV Nederland en zal bij voldoende aanmeldingen doorgaan. De workshop duurt ongeveer 2,5 á 3 uur.
Het maximale aantal deelnemers voor deze workshop is vastgesteld op 20. De kosten voor de workshop zullen deels door de vereniging worden betaald en deels via een eigen bijdrage. De hoogte van de eigen bijdrage hangt af van het aantal deelnemers en zal vooraf duidelijk worden gecommuniceerd aan de geïnteresseerden.

Heb je interesse om deel te nemen aan deze workshop? Laat het ons weten door het invullen van onderstaand formulier.